11 06 2011

Zeybek kükredi

Zeybek kükredi

08 Haziran 2011 Yazan nasrullah gazetesi  
Kategori Manşet, Siyaset

Pazar günü gerçekleştirilecek seçim öncesi Kastamonu son parti Liderini ağırladı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek partisinin açık hava mitingi için geldiği ilimizde Kadıdağında partililer tarafından karşılandı.

Devlet eski Bakanı Nurhan Tekinel de karşılayanlar içersinde yer alırken Zeybek partililerin konvoyu ile birlikte Nasrullah Meydanında geçti.

Aşırı sıcak altında bir saatten fazla konuşan Zeybek Ak Parti hükümetine yüklendi. Başbakan Recep Tayip Erdoğan ağır eleştirilerde bulunan Namık Kemal Zeybek Erdoğan’ın Kaddafi gibi olmaya çalıştığını söyledi.

Yıllar öncesinde Kaymakam iken Mehmet Feyzi Efendi’yi ziyareti medeniyle sabahladığı Nasrullah Şadırvanında yaşadığı geceyi anlatarak konuşmasına başlayan Zeybek şunları söyledi;

“Mehmet Akif’in Kastamonu’da yapığı konuşma basılıp dağıtıldı.Biz hakka tapan silsileden gelenler insanlardanız. Türkiye’nin başına bela gelmiştir. Bu da AKP belasıdır. Başına da Tayip Erdoğan diye bir zat getirilmiştir. Mehmet Akif’e Türk değildir diyen Başbakanı destekleyeceksiniz aklınıza şaşarım. Aklı perişanınıza şaşarım.Türkiye’yi bölmek değil parçalamak ve dağıtmak istiyorlar. Erdoğan ırkçı ve kafatasçıdır.  Onun gibi kafatasçılar zamanında Mehmet Akif Ersoy’a Türk değilsin deyince Akif çok üzülmüştü.Başbakan Türkiye’de 37 etnik grup var biride bunlar Türkler diyor. Ardından da Kürtler Türkiye 37 eyalete ayrılmalıdır diyor. PKK bu ülkeyi bölemez bölemediler de ama AKP bu ülkeyi bölecek. Güneydoğu’yu terör örgütüne teslim ettiler. Aşiretler terör örgütüne karşıdır. Aşiretleri aday göstermeyerek siyasetin dışına attılar. Kürt meselesi yoktur. Söyleyen sahtekardır. Bu meseleyi çıkartan Kürtler değil dışardan gelmiş soyu bozuklardır. Adım adım terör devleti kurulacak. Kastamonu’daki İstanbul’daki işte bu. Plan Güneydoğu’da terör devleti kurdurarak terörü devlet şemsiyesi ve Avrupa ülkelerinin himayesine almaktır ve Türkiye’nin her yerinin kan gölüne çevirmektir. Onlar Güneydoğu bizim kalanına ortağız diyorlar. Erdoğan’da bilmeden bu tuzağın parçası oluyor.Bir çok Hükümet tarafından peşkeş çekilmektedir. Sonunda angutsun dedi. Ne var bu sözde. Bu kelime her şeyi açıklıyor. Bir çok şeyi söyledim onları anlamamış sadece bu kelimeyi anlamış onu da yanlış anlamış. 2 yıl hapsimi istiyor tazminat istiyor. Savcı ifademi aldı. Bu kelimeyi söyledin mi diye sordu. Söyledim kendisi öyledir dedim.Küresel güç, global kapitalizm şirketlere kim bulaşırsa başı belaya girer dedim. Saddam’ın halini hep birlikte gördük. Sana Mübarek olsun mübareğin başına gelenler. Sen Kaddafi olmaya çalışıyorsun. Angut ördeğe benzeyen bir kuştur. Avcılarına uçar sende bunu yapıyorsun..Ne varmış bunda 57.hükümette bir Başkanımız vardı. Hayatının son günlerin,i yaşıyordu. Rahmetli Ecevit’ten söz ediyorum. Ecevit’i beğenirsiniz beğenmezsiniz. Ama Türkiye’yi yabancılara teslim etmeyen adamlardan biridir o. Kıbrıs’ta bunu gösterdi. Haş haş meselesinde bunu gösterdi. O zaman Bush dedi ki Irak’ı bombalayacam dedi. Ve Türkiye bana yardım etsin dedi. Türkiye’den yardım istedi. Ecevit ben bu yardımı yapmam dedi. O anda o hükümetin gitmesine karar verildi. Ve ardından Recep Tayip Erdoğan Başbakanlığındaki hükümet teskere kabul edilmemesine rağmen Irak’ın bombalanması için Amerikan uçaklarının geçişine izin verdi. Ben kimseden izin almadım Ama sizlere söylüyorum bu adamlardan kendinizi koruyun” 

Bugün Kastamonu’da

01 Haziran 2011 Yazan nasrullah gazetesi  
Kategori Manşet, Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Kastamonululara seslenecek.

Kılıçdaroğlu’nun Nasrullah Meydanındaki  mitingi saat 16.00′da başlayacak 

Hükümete yüklendi

02 Haziran 2011 Yazan nasrullah gazetesi  
Kategori Manşet, Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tokat’tan helikopterle Kastamonu’ya geldikten sonra Nasrullah Meydanı’nı dolduran yaklaşık 5 bin kişiye konuştu. Kılıçdaroğlu, ilk olarak emeklilerin durumunu gündeme getirdi. Kılıçdaroğlu, “Recep Bey ‘Emeklilerin durumu çok iyi’ diyor. Siz bana haber vermeden yaz tatillerinizi Kanarya Adaları’nda mı geçiriyorsunuz? Ben de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘Emekli perişan, TÜFE farkını bile alamadı’ diyorum” dedi. Kılıçdaroğlu, kalabalığa “Sizin durumunuzun iyi olduğundan haberiniz yok, öyle mi?” diye sordu. Alanı dolduranların “Hayır” diye yanıt vermesi üzerine Kılıçdaroğlu, “O zaman peki millet mi doğruyu söylüyor, Erdoğan mı? Kim doğruyu söyler. 12 Haziran’da sandığa gidip, ahını aldığı emekli AKP’yi sandığa gömsün” diye konuştu.

‘HER KURUŞ VERGİYİ BU MİLLET İÇİN HARCAYACAĞIM’

CHP’nin yorulmamak üzere yola çıktığını ve adım adım iktidara yürüdüklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Biz yorulmamak üzere yola çıktık. Adım adım geliyoruz, il il geziyoruz. AKP’nin maskesini indireceğiz, gerçek yüzünü göstereceğiz. Bu kadar sömürü, yalan, talanın olduğu bir ülkede, 12 Haziran’da ayağa kalkıp, hesabını soracaksınız” dedi.

Kastamonulular’dan yetki isteyen Kılıçdaroğlu, siyasetin yolunun halka hizmet olduğunu, aynı zamanda hesap vermek olduğunu da belirterek, “Ben geldim söz verdim, hesap sorup, size hesap da vereceğim. Her kuruş vergiyi bu millet için harcayacağım. Kastamonu erkekleri centilmendir. Eve giderken birer tane pırlanta yüzük alsın” dedi. Kalabalığa “Para yok mu?” diye soran Kılıçdaroğlu, “Recep Bey’de çok” dedi.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Şunun için söylüyorum; Pırlantada vergi yok, kefen bezinde var, konuştuğunuz telefonda var, içtiğiniz suda var, yediğiniz besinde var, içtiğimiz, kullandığımız ilaçta var. Niye pırlantada yok? Pırlanta dükkanı açtılar. Çiftçinin mazotundaki Kdv’yi sıfırlayacağız, pırlantayı da vergilendireceğiz. ”

1 MİLYON ÇOCUĞUMUZUN GELECEĞİNİ SÖNDÜRDÜLER

Kılıçdaroğlu, konuşmasının son bölümünde annelere seslenerek, şunları söyledi:

“Sevgili anneler; çocuğunuza yemezsiniz yedirirsiniz, içmezsiniz içirirsiniz, giymezsiniz, giydirirsiniz, dersaheneye giden çocuğunuza boğazınızdan kısarsınız, ‘Üniversite imtahınını kazansın, bizden daha iyi şartlarda iş bulur, geçinir gider, bize güzel torunlar verir’ diye. 1 milon 700 bin çocuğumuzun geleceğini söndürüp, oynadılar. Şimdi size bütün annelere, 1 milyon 700 bin çocuğumuzun annelerine bir görev düşüyor. 12 Haziran’da sandığa gidip, çocuklarınızın geleceğini söndüren Recep Tayyip Erdoğan’a adam gibi ders verin ki bir daha unutmasın. ”

TELE KULAK HÜKÜMETİ

Yeni CHP’nin halkın partisi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“İşçilerin, mazlumların, ezilenlerin, çöpte kağıt toplayanların, durumu iyi olmayanların, geleceğe umutla bakanların partisidir. Sizin partinizdir. Sizin partiniz olacak ki halkın partisi olsun. Beraber birlikte mücadele edip, halkın partisini 12 Haziran’da iktidara getireceğiz ki Türkiye rahat bir nefes alsın. Onun için diyoruz ki CHP varsa herkes için var. Telefonda rahat konuşabiliyor musunuz? Telefon dinleme hastalığı var bunlarda. Telekulak hükümeti bunlar. 12 Haziran’da gelecğimizi, çocuklarımızı, işçimizi, memurumuzu düşünüyorsak, herkes rahat bir nefes alsın istiyorsak adres CHP. Herkes için CHP var. Ben Türkiye’de AKP’nin gövdesini silkeliyorum, dallarını da siz silkeleyin. “ 

 

Kurtulmuş hükümete yüklendi

03 Haziran 2011 Yazan nasrullah gazetesi  
Kategori Manşet, Siyaset

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş Seçim mitingi nedeniyle  ilimize geldi.

Nasrullah Meydanında Kastamonululara seslenen HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş Ak Parti hükümetine ve CHP’ye yüklendi.

”Siyasetin getirildiği noktayı görüyorsunuz. Her gün seçim meydanlarında birbirine hakaret eden, birbirini aşağılayan, birbirine küfreden, herhangi bir sorunu çözecek konuşmalar yerine, sokak kavgası tarzındaki bu siyaset tarzından milletimiz yorulmuş, bıkmış durumda. Sayın Erdoğan ile Sayın Kılıçdaroğlu’nun neredeyse artık küfürleşme seviyesine gelen bu siyasi üslubunu, daha doğrusu üslupsuzluğunu bu millet hak etmiyor. Bu millet böyle bir şeye layık değil. İşte bu nedenle HAS Parti dikkatle izleniyor. Has Parti’nin üslubu, milletin menfaatine olan konularda birleştirici, derleyici. Partimizin birleştirici üslubu milletimiz tarafından dikkatle takip ediliyor. HAS Parti tutmuş, millet tarafından benimsenmiştir. Türkiye’nin gelecek iktidar adresidir. Milletimiz böyle görüyor, böyle tanımlıyor” diyen Genel Başkan
Kurtulmuş, birleştirici bir parti olmak için yola çıktıklarını dile getirerek, ”Sevgili Kastamonulular, bazıları ‘aman oylarınızı bölmeyin’ diyorlar. Onu diyenlere ben şöyle söylüyorum: Biz, Hazreti Mevlana’nın torunlarıyız. Biz bölmek, dağıtmak, parçalamak için gelmedik. Tam tersine birleştirmek, bütünleştirmek, bir araya getirmek, milletin dağılan parçalarını bütünleştirmek için geliyoruz. Bu milleti sağcı-solcu, dindarlar-laikler, liberaller-muhafazakarlar, alevi-Sünni, Türk-Kürt diye ayıranlara inat bu memleketteki herkesi hazreti insan olarak görüyor ve herkesin geleceğini hep beraber kurmak için geliyoruz” diye konuştu.
Vatandaşlardan 12 Haziran’da HAS Parti’yi meclise göndermelerini isteyen Kurtulmuş, ”Sizden oy istiyoruz. Ürettikleri beş para etmeyen çiftçimden, çocukları iş bulamayan vatandaşımdan, aldığı maaş peş para etmez hale gelen emekli kardeşimden oy istiyorum. Türkiye’de herkesin geleceğine emin baktığı bir ülke için sizlerin oylarını istiyoruz. Has Parti’yi meclise gönderin” dedi.
Kurtulmuş, seçime bir hafta kala partililerinden canla başla çalışmalarını da isteyerek, ”12 Haziran’a kısa bir süre kaldı. Nasıl HAS Parti’yi güçlü bir hale getirdiyseniz. Sizden ricamız bir hafta gibi kısa sürede de canla başla çalışarak HAS Parti’yi sandıktan çıkarmanızı istiyoruz. Bunu kardeş kavgası bitsin, Türkiye’de alın teriyle herkes kazansın, bu ülkenin en garip insanı da adaletin karşısında eşit olsun diye istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Kurtulmuş, miting sonrası Karabük’e gitmek üzere ilimizden ayrıldı. 

 

Çınar;”Mutlu ve huzurlu olmak için MHP”

07 Haziran 2011 Yazan nasrullah gazetesi  
Kategori Manşet, Siyaset

    Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Emin Çınar Küre’de yaptığı açık hava mitinginde halka hitap etti.

Emin Çınar yaptığı konuşmasında; “12 Haziran 2011 seçimlerine sayılı günler kaldı. Bu iktidar her alanda büyük tahribatlara yol açmıştır. İstikrar Sürsün, Türkiye Büyüsün dediler. Türkiye’yi küçülttüler, özelleşmedik yer bırakmadılar, özelleştirdikleri yöreleri de ekonomik olarak batmasına, bu yüzden de büyük göçlerinde yaşanmasına neden oldular. Çalışanlar dışarıya göç etmeye mecbur bırakıldılar. Küre’de MHP zamanında 7 doktor varken bugün ise sadece 1 doktor var. Mutlu, huzurlu kimse kalmadı. Kastamonu’da nereye gidersek gidelim herkes dert küpü, bize dert yanıyorlar. Kastamonu’da Türkiye’de esas istikrarı bizler MHP’liler getirecek. Milletimizin gülmeyen yüzünü biz güldüreceğiz, biz, mutlu ve huzurlu yapacağız. Devletimizin onurlu itibarını tekrar eski haline biz getireceğiz. Türkiye’ye yine ne olursa olsun biz çıkacağız, bizlere desteklerinizi esirgemeyin, 12 Haziran’da seçiminizi de çok iyi yapın” dedi.

    Küre MHP açık hava mitingine Milletvekili Adayı Emin Çınar’ın yanı sıra MHP İl Yöneticileri, Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, Küre MHP İlçe Başkanı Onur Uysal, Belediye Meclisi Üyeleri, Partililer ve Küreliler katıldı. 

0
0
0
Yorum Yaz