11 06 2011

Taşköprü`de partiler son mitinglerini yaptı

 

CHP Kastamonu İl Başkanı M.Salih Karasalioğlu, CHP`nin bazı siyasi partilerle işbirliğine gittiği iddialarına tepki gösterdi.

Örgütümüzün bugüne kadar yapmış olduğu seçim çalışmalarının, tek başına iktidara gelmek hedefi olduğundan, bunu halkımızdan alacağımız destek ile başaracağımıza inancımız sonsuzdur.

Son günlerde bazı Siyasi Partilerin, Cumhuriyet Halk Partisi ile işbirliği içinde olduklarını söyleyerek, destek aldıklarına dair yanıltıcı beyanlarda bulunduklarını öğrenmiş bulunuyoruz. Bu tip söylentileri şiddetle kınıyoruz.

 

Çok değerli Vatandaşlarımızın, yüksek bir katılım ile sandıklarda oy kullanmasını bekler, alınacak seçim sonuçlarının Ülkemiz ve Kastamonu’muz için aydınlık günler getirmesini diler,

 

10.06.2011 

CHP Kastamonu İl Başkanı M.Salih Karasalihoğlu yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti`nin Kastamonu`dan göçü durduramadığını kaydetti.

 

CHP İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklama şöyle:

 

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimine girerken Kastamonu’daki milletvekili sayısı 4’ten 3’e gerilemiş durumdadır.Bunun nedeni Kastamonu’da yıllardır devam eden göç dalgasıdır.AKP iktidarı göçü durdurmayı ve hatta tersine çevirmeyi söz verdiği halde 9 yıllık icraatı sonucunda yine başarısız kaldı.Verilen vaatlerinin hemen hepsinin aksi gerçekleşmiştir.Ne dediyse tersi ortaya çıktı.
        
Köy ve kentlerimiz boşalmaya devam ediyor.Çünkü AKP’nin siyaseti ve politikaları insan  ve ekonomiye hizmet etmiyor.Yolsuzluk ve yoksulluk arttı,yandaş ve candaşlar, hortumları kendilerine çevirdiler.Buna dur demek için 12 Haziran seçimi halkımıza tam bir fırsat doğurmuştur.Fırsatları halkın lehine çevirme zamanı gelmiştir.

CHP Kastamonu’da ön seçim kararı aldı.Milletvekili adaylığında 6 aday adayımız  yarıştı ve CHP İl Başkanlığı Ailesi, 3 adayını belirledi.Adaylarımız halkımızın beğenisine sunulmuştur.Her bir adayımız ileri eğitim ve kültüre sahip nitelikleriyle partimizin plan,program ve hedeflerini anlatmaktadırlar.Bu çalışmalarına başta İl Örgütümüz olmak üzere İlçelerimiz de destek vererek gidilmeyen köy ve mahalle bırakmadılar.Çalışmalarımızın gelecekte de sürdürülmesi ve halkımızla buluşmaya devam edilmesi kararımız sürmektedir.

AKP sempatizan ve militanlarınca bayrak,resim ve afişlerimizin yırtılması ve ses kirliliği olaylarının dışında Kastamonu’da sakin,ölçülü,saygılı ve nezaket kurallarına uygun seçim atmosferi yaşamaktayız.Eğer bu kişilerin yaptıkları fiillerden dolayı AKP teşkilatlarının bilgi ve talimatları varsa kararlarını gözden geçirmek zorundadırlar.Biz bu şehri paylaşanlar olarak yönetim biçim ve anlayışımız farklı bile olsa “ Kastamonu Ailesiyiz” demek istiyoruz.
     
Vefat etmiş liderlere dil uzatılması bizim kültürümüze uymaz.Merhum Bülent ECEVİT, CHP’nin Genel Başkanlığını yapmış, Başbakanlığı döneminde Kıbrıs Barış Harekatını başarıyla tamamlamış ve ABD’nin talimatlarına uymayarak haşhaş ekimi konusunda ulusal çıkarlarımızı göz önünde tutup siyasete damgasını vurmuş sayılı Devlet Adamlarımızdan birisidir.
 
Devlet Adamlığı unvanını kazanmış eski Cumhurbaşkanımız Adalet Partisi ve Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Süleyman Demirel ise Tayyip Erdoğan tarafından yaşlandığı söylemlerine hedef olmuş ve hatta merdiven çıkamamakla itham edilmiştir.Oysa insanların yaşlanacağı kaçınılmaz bir süreçtir.Başbakan Tayyip Erdoğan dünya’ya kazık mı çakacak acaba?Padişahım senden büyük Allah var.
 
Son günlerde ülke siyasetinde kaset skandalları ve tehditleri gündeme oturdu.Çocuklarımız ve torunlarımız bizlere nedir bu şeyler diye sorarlarsa nasıl cevap vereceğiz? Bunlar gıybet değil de nedir? Dinimizde gıybet günah değil midir? Milli Kahraman, Cumhuriyetin Başbakanı, Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanı İsmet İNÖNÜ’ ye; Demokrat Partisinin iktidarı sırasında ve muhalefet lideri olduğu esnada Başbakan Merhum Adnan MENDERES in özel yaşamıyla ilgili fotoğrafları sundular. Paşam” Menderesi bu fotoğraflarla iktidardan aşağı alırız.İzin verin bunları basına sunalım” önerisinde bulunuldu. İnönü nün bunu reddettiğini biliyor muydunuz? Kadere bakın ki AKP iktidarında merhum İsmet İNÖNÜ ye dil uzatılmıştır.

Oysa İnönü ülkemizin 2.Dünya Savaşına girmesini önleyen büyük bir devlet adamıdır.Savaşa girseydik camilerimiz kilise olabilir, şimdiki isimlerimizle de çağrılmayabilirdik.
 
Cumhuriyetin kazanımları bir bir yok edilmekte ve küçümsenmektedir.O günkü koşullarda eğitim,sağlık,turizm,sanayi,ticaret,bankacılık,bayındırlık gibi pek çok alanda büyük başarılar kazanmış, üstelik Osmanlı Devletinin borçları da ödenmiştir.

Ülkemize bir çivi çakan her lideri ve bireyi şükranla anıyor,merhum olanlara rahmet,yaşayanlarına sağlıklar diliyoruz.
 
Görüş ve düşüncelerimiz ne kadar farklı olursa olsun birbirimize katlanmamız gerekir. Çünkü biz “ Büyük Kastamonu Ailesiyiz. Ailemizin Kastamonu coğrafyası dışına taştığını da düşündüğümüzde nüfusumuzun bir milyondan fazla olmasıyla gurur duyuyoruz.
Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’ nun liderliğinde CHP’yi iktidara götürecek projelerimizi halkımızın değerlendirmesine sunuyoruz.İnsan mutluluğuna hizmet amaçlı projelerimizle;yoksulluk,yolsuzluk önlenecek,ekonomi canlandırılacak,dünyada da hak ettiğimiz yere geleceğiz.Aile sigortası,taşeron işçilerin daimi kadrolara alınması,orman arazisi vasfını kaybetmiş arazilerin köylüye iadesi,YÖK’ün kaldırılması,istihdamın ve üretimin artırılması,işsizliğe son verilmesi,gençlere iş olanaklarının sağlanması,askerlik süresinin kısaltılması,özelleştirmenin verimliliğe dönüştürülmesi gibi kırk bir adet projenin hayata geçirilmesi demek mutlu toplum ve insanın yeniden ortaya çıkarılması demektir.

Kastamonu 9 yıldan bu yana hiç bakan çıkaramadığı gibi CHP den de kırk yıldır gönderemedik.13 Haziranın Başbakanı ve Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’ na gerekli desteği verebilir ve birden fazla milletvekili ile temsil hakkı elde edebilirsek bize de bir Bakanlık verilmesi için öneride bulunacağız,ısrarlı bir tutum izleyeceğiz.

 

09.06.2011 

CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Ayşenur Özden Kastamonu`nun Bozkurt ilçesinde halka seslendi.

 

aa/ Seçim çalışmaları kapsamında Bozkurt`a gelen Özden, burada yaptığı konuşmada, partisinin ``Aile sigortası`` gibi sosyal konulardaki programlarından bahsetti.

AK Parti hükümetinin ekonomiyi iyi yönetemediğini savunan Özden, Türkiye`nin özelleştirme sektörü başta olmak üzere birçok kurumlarının yabancılara satıldığını iddia ederek, vatandaşlardan seçimlerde destek istedi.
 

Taşköprü ilçesinde siyasi partiler son mitinglerini yaptı.  

aa / Taşköprü Cumhuriyet Meydanı`nda gerçekleşen mitinglerin ilkini Halkın Sesi (HAS) Partisi Kastamonu 1. sıra milletvekili adayı Mücahit Dağdelenoğlu yaptı. Daha sonra ise sırasıyla Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu 1. sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Bahri Gökçebay ve 22. dönem Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım konuştu.

 

Gökçebay ve Yıldırım konuşmalarında hükümetin 9 yıldır yürüttüğü politikaları eleştirerek, CHP`nin iktidar olması durumunda bir çok sorunun çözüme kavuşturulacağını söylediler.
    

Daha sonra ise Taşköprülülere seslenen Demokrat Parti Kastamonu 1. sıra milletvekili adayı Ahmet Rugancı, 12 Haziran genel seçimlerinde Taşköprülülere güvendiklerini belirterek, kendilerini yalnız bırakmamalarını istedi.
    

MHP Kastamonu 1. sıra milletvekili adayı Emin Çınar ise hükümetin 9 yıldır ülkeye kan kaybettirdiğini, kendi iktidarları döneminde bütün kanayan yaraları saracaklarını, ülkenin daha rahat ve huzurlu bir şekilde ilerlemesi için ekip olarak çalışacaklarını belirtti.
    

AK Parti Kastamonu Milletvekili Musa Sıvacıoğlu da Taşköprü`nün kendi iktidarları döneminde hizmet gelmesine alıştığını, Taşköprülülerin 12 Haziran genel seçimlerinde de AK Parti`ye ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`a güvenerek yollarına devam edeceklerinden emin olduklarını söyledi.
    

AK Parti Kastamonu 1. sıra milletvekili adayı Mustafa Gökhan Gülşen ise Taşköprü`nün mert ve yiğitliğiyle meşhur bir yer olduğunu ve kendisinin de Taşköprülü olmaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

 

10.06.2011 

 

Kastamonu için “her ile lazım” çılgın proje 

Fikir geçen yerel seçimden kalmadır.. Kastamonulu bağımsız bir adaydan çıkmıştır ve sanal âlemde halen tartışılmaktadır.. Kastamonu için üretilen “çılgın projeleri” seçim öncesi, adayın söylemiyle bir kez daha tartışmaya açıyorum.. Buyurun, buradan yakın..  

Selahattin Duman / Vatan Gazetesi

 

Kıymetli hemşehrilerim..

Belediye başkanlığı seçimleri yaklaştı.. Bir sürü aday dolaşıyor etrafta.. Herkes atıyor, tutuyor.. Biz kendi vaatlerimizi, yapacaklarımızı söyleyelim.. Takdir sizin..

Birincisi, Kastamonu’da biz belediye başkanı olursak on bin tane gencimize iş vereceğiz.. Kastamonu’da işsiz bir delikanlı kalmayacak..

İşsizliği sıfıra indireceğiz.. Bu arkadaşların hepsini bir şekilde belediyede istihdam edip maaşa bağlayacağız.

İkincisi.. Artık su parası kalkacak..

Allah’ın suyuna ne parası veriyoruz yahu! Belediyenin görevi değil mi bu suyu getirmek.. Biz bununla da yetinmeyeceğiz.. İçeceğiniz suyu damacana olarak getireceğiz.. Evinize, kapınıza kadar getireceğiz.. Afiyetle içeceksiniz..

Bekâr insanlarımızı evlendireceğiz..

Bekâr kızlarımızı, bekâr oğlanlarımızı belediye bünyesinde bir araya getireceğiz.. Bunların aradığı özellikteki insanlarla yuva kurmasını sağlayacağız.. Ayrıca düğünlerini belediye düğün salonunda yapacağız.. Bedavaa!

Ve her evlendirdiğimiz çifte çamaşır makinesi, buzdolabı, fırın ve koltuk takımı olmak üzere evini de biz döşeyeceğiz.. Ve hatta kolaylık olsun diye ilk üç aylık kirasını da biz ödeyeceğiz..


***


Dul hanım arkadaşlara tam maaş..

Asgari ücretten tam maaş.. Ev hanımı olanlara da yarım maaş.. Bunları maaşa bağlayacağız.. Bunlar da hayatlarına rahat bir şekilde devam edecekler..

Ayrıyetten, her semtte bir lokanta açacağız..

Bundan sonra bayanlar evde yemek yapmayacaklar.. Adamlar akşam geldiğinde “Ne yaptın, ne ettin..” diye hır gür etmeyecek..

Her sabah, öğlen, akşam o lokantalara gidip karınlarını doyuracaklar.. Ağızlarını silecekler.. Evlerine gelip paşa paşa dinlenecekler, yatacaklar.. Bundan sonra evde yemekti, tüptü derdi kalmayacak..

İçki içen arkadaşlar için her semte bir meyhane açacağız..

Burada ücretsiz içki içecekler.. Yalnız hata yapmadan içecekler.. Hata yapıp sağa sola bulaşanlar olursa bunların içki ruhsatını iptâl edeceğiz..

Ama düzgün içen arkadaşları belli bir saatten sonra belediyemizin otobüsleri ile alıp evlerine götüreceğiz.. Sağ salim evlerine gitmelerini temin edeceğiz..

SINIRIMIZ YOK

Kahveye takılan arkadaşlar için.. Bundan sonra çay, kahve bedava..

Çay, kahve bedava.. Sen çayını kahveni içeceksin, onlar hesabı yazıp belediyeye getirecek, biz ödeyeceğiz.. Sen artık korkmadan çayını, kahveni içebilirsin.. Eşine dostuna ikram edebilirsin..

Elli yaşın üzerinde olan abilerimiz, büyüklerimiz..

Bunlardan hacca gitmek isteyenleri hacca göndereceğiz.. Bunları belediye otobüslerimize dolduracağız, hacca göndereceğiz..

Niye? Onlar da bir dini ödevini yapsın.. Bu ücret onlardan da kesinlikle hiç alınmayacak.. Bunların yol masrafları, yolda yedikleri içtikleri her şey özellikle belediyemiz tarafından karşılanacaktır..

Ölen insanlarımız için Allah rahmet eylesin, diyorum.. Bunlara bir telefon yeterli.. Arayacaksın, benim falancam öldü diyeceksin, bitti.

Belediye senin mezar yerini yapacak, mezar yerini kazacak, cenazeni alacak.. Arabasıyla, personeliyle, her şeyiyle hatta sucusu da dahil olmak üzere hiçbir masrafsız senin cenazeni de belediye kaldıracak..

Ayrıca bitmedi, Kastamonu’da yaşayan herkes kırant tuvalet olacak.. Erkeklerimiz takım elbise ile gezecek.. Bayanlarımız etek, ceket, pantolon neyse modaya uygun bir şekilde giydirilecek.. Bunu da belediye yapacak..


***


Belediyede bazı insanlarımızı bu iş için görevlendireceğiz.. Diyeceğiz ki bunlara, bakın arkadaş.. Haaa Çayboyu’nda gezerken seni gördü.. Üstün başın dağınık.. Hemen seni en yakın mağazaya götürüyor, dört dörtlük giydiriyor..

Ayakkabını, gömleğini , takım elbiseni.. Herkese olmak üzere bunu da yapacağız..Kastamonu’da herkes düzgün, kırant tuvalet olacak.. Ayrıca bitmediii..

Seyyar ayakkabı boyacıları istihdam edeceğiz.. Bin kişi olacak bin kişi....

Bunlar Sarıkaya, Göldere, Aşağı İmaret, Kuzey Kent.. Her tarafta seyyar olarak gezecek.. Bakacak kimin ayakkabısı boyasız..

Hemen olduğu yerde başlayacak.. (İki elle ayakkabı fırçalama hareketi..) Fiiiyt.. Fiiiyt!

Bütün ayakkabılar pırıl pırıl olacak.. Niye? Çünkü dost başa düşman ayağa bakar..

KAYNAK HAZIR..

Evet,şimdi en büyük projemiz.. En güzel projemiz..

Kastamonu başkent olacak.. Ve Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı ile Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nün Kastamonu’ya gelmesi için gereken bütün çalışmalar yapılacak..

Gerekirse bu konuda sayın bakanlarımızı, milletvekillerimizi devreye sokacağız.. Kastamonu başkent olacak, tabii oyunuzu bana verirseniz..

Bütün bunları yapacağıma söz veriyorum..

Diyeceksin ki “Yahu bunları yapıyorsun da parayı nereden bulacaksın?”

Projemiz hazır arkadaşlar.. Bu paraları bankalardan alacağız.. Kastamonu’da bayağı, hatırı sayılır miktarda banka var..

Bunların çöp vergisine yüzde bin, kira olarak yüzde bin, her türlü belediye hizmetini yüzde bin zamlı uygulayarak bu projeler için lazım olan paranın karşılığını bankalardan alacağız..

Neden bankalardan alıyoruz? Eee! Bankalar da vatandaştan almıyor mu? Bunu da bu şekilde dizayn edeceğiz.. Tabii oyunuzu bana verirseniz..

Oyunuzu bana vermenizi bekliyorum.. Niye? Oyunuzu bana vermeniz Kastamonu’nun kurtuluşu olacaktır..

Kastamonu’nun kurtuluşu böyle olur.. Plânı da projesi de budur..


***


Modeli ben çok tuttum.. Tek sorum, geçen belediye seçiminde ortaya çıkan adayın bu seçimde ne yaptığı.. Bunu merak ediyorum..

Şu sıralarda “Çılgın Projeler” revaçta..

Sakın bir yerlerde proje danışmanlığı yapıyor olmasın? Bana uyar.. Yeter ki böyle bir yetenek harcanmasın..

 

10.06.2011  

 

 

 

 

0
0
0
Yorum Yaz